sypialnia

Czym wyróżniają się meble wykonane z akacji?

23 kwietnia 2022 Autor admin Wyłączone

Osoby, które są bardziej wymagające i chcą, aby ich meble w domu czy też w mieszkaniu wyglądały naprawdę reprezentatywnie i przyciągały wzrok, a także były wykonane z wysokogatunkowych surowców, powinni zdecydować się na meble z akacji. To wyjątkowe drewno, które wyróżnia się odpornością na uszkodzenia, ale także niezwykle estetycznie się prezentuje. Sporo osób określa tego typu drewno jako retro, dlatego warto je kupić. Meble z akacji właśnie są idealne do pomieszczeń w stylizowanych na vintage, boho lub też retro. Można je łączyć również ze stylem skandynawskim. Czym zatem wyróżniają się meble z akacji? Dlaczego warto no nie postawić? Zachęcamy do przeczytania artykułu.

Akacja – co to za drewno?

Akacja jest znany w Polsce drewnem, natomiast dosyć rzadko wykorzystywanym, ponieważ w Polsce przede wszystkim stawia się na wysokojakościowy dąb lub buk, a także sosnę. Akacja jest drewnem egzotycznym, które najczęściej wykonywane jest akacji indyjskiej i określane jest jako jeden z najtwardszych gatunków akacji. Surowiec niezwykle wytrzymały, a także odporny na różnorodne zniszczenie, czy działania mechaniczne oraz naturalne cudowne jego wybarwienie sprawia, że wiele osób decyduję się na zakup produktów wykonanych z drewna akacjowego.

Sporą popularnością cieszą się oczywiście funkcjonalne i estetyczne łóżka z akacji, świetnie w uzupełniające każdą sypialnie, ale także konsole z akacji, które wykonane są z pionowymi lamelami na frontach, co pozwala stworzyć naprawdę estetycznie i designerski wygląd, który pasuje do stylu przede wszystkim nowoczesnego oraz loftowego. Decydując się na zakup sprawdzonej szafy, czy też szafki nocne, warto postawić właśnie na meble z akacji, które będą idealnie pasować do każdej sypialni lub też salonu.

Retro surowiec

Dzięki biepowtarzalnemu wyglądowi meble z akacji stanowią retro meble, które bardzo dobrze komponują się ze stylem boho, ale także ze skandynawskim. Białe ściany, a także elementy bieli, czy szarości przepięknie będą wyglądać na tle akacjowego, nieco ciemniejsze go mebla wykończonego w stylu vintage, na przykład z nóżkami, co też ułatwia utrzymanie czystości pod meblami.