Rolety zewnętrzne – dlaczego warto postawić na takie rozwiązanie?

29 sierpnia 2022 Autor admin Wyłączone

Przechadzając się ulicami wielu polskich miast, z pewnością niejednokrotnie natkniemy się na budynki, wyposażone w rolety zewnętrzne. Poznań, Szczecin, Wrocław – praktycznie wszędzie zaczęto dostrzegać zalety tego nowoczesnego rozwiązania. Nietuzinkowa estetyka rolet tego typu pozwala bowiem na nadanie naszemu domowi zupełnie nowego charakteru, który z pewnością wpadnie w oko wszystkim przechodniom oraz odwiedzającym nas gościom. To jednak nie jedyna zaleta modeli zewnętrznych. Opcja ta jest bowiem niezwykle praktyczna, łącząc w sobie komfort i bezpieczeństwo. Z tego też powodu, w niniejszym artykule opowiemy o największych korzyściach, związanych z eksploatacją rolet tego typu.

Najwyższy poziom wygody przez cały rok

Jednym z powodów, dla których warto postawić na rolety zewnętrzne w Poznaniu lub innym dużym mieście, jest znakomita wręcz izolacja akustyczna. Wszyscy wiemy bowiem doskonale, jak irytujące potrafi okazać się mieszkanie w pobliżu ruchliwych ulic. Dzięki swojej szczelnej konstrukcji, opuszczone rolety tłumią hałasy z zewnątrz, pozwalając na niczym niezakłócony sen lub oglądanie ulubionych seriali. Kolejną zaletą rolet zewnętrznych jest możliwość efektywnego zapobiegnięcia nadmiernemu nagrzewaniu się wnętrz w upalne lato. Ich pancerze nierzadko pokryte są przy tym specjalnym materiałem izolacyjnym, który pozwala na optymalne utrzymanie ciepłoty pomieszczeń. To z kolei przekłada się na niższe opłaty, związane z ogrzewaniem. Solidne rolety tego typu stanowią również niezwykle skuteczną ochronę przed włamywaczami.

Na co powinniśmy zwrócić uwagę przed zakupem rolet?

Przeszukując oferty rolet zewnętrznych w Poznaniu tudzież Łodzi, skupmy się przede wszystkim na jakości wykonania wszystkich elementów. Dotyczy to w szczególności modeli przeciwwłamaniowych, które powinny być wyposażone we wzmocnione profile, prowadnice oraz wieszaki. Nie bez znaczenia jest tu również materiał. Za najwytrzymalsze uchodzą tu rolety stalowe, aczkolwiek na rynku możemy się też natknąć na solidne modele z aluminium, drewna lub PCV. Kolejną istotną kwestią jest tu sterowanie. Możemy bowiem zdecydować się na zakup zarówno rolet opuszczanych manualnie, jak i na wariant automatyczny. Ta druga opcja jest tu szczególnie korzystna, ponieważ umożliwia nam ona zarówno obsługę za pomocą załączonego pilota, jak i poprzez zintegrowanie rolet z systemami Smart Building.